ART / Lithographs / Offsetlitografi 11709040
*
nr 1170 9040
Carouschka Streijffert
(f. 1955), Sverige
Carouschka Streijffert (b. 1955), Sweden. "Hjärtsyn", signed and numbered 103/360, subject: 50x35 cm,
Offsetlitografi, "Hjärtsyn", signerad och numrerad 103/360, motivet: 50x35 cm
Carouschka Streijffert, Swedish artist and inredningsarkitekt born 1955 in Stockholm.
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 20:14:49
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/3 22:09:05
1
300 kr
19/3 20:09:07
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Carouschka Streijffert
Carouschka Streijffert, Swedish artist and inredningsarkitekt born 1955 in Stockholm.
Read more about Carouschka Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier offsetlitografi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
*
Carouschka Streijffert
Carouschka Streijffert, Swedish artist and inredningsarkitekt born 1955 in Stockholm.
Read more about Grafik
Read more about Carouschka Streijffert
nr 1170 9040
Carouschka Streijffert
(f. 1955), Sverige
Carouschka Streijffert (b. 1955), Sweden. "Hjärtsyn", signed and numbered 103/360, subject: 50x35 cm,
Offsetlitografi, "Hjärtsyn", signerad och numrerad 103/360, motivet: 50x35 cm
Carouschka Streijffert, Swedish artist and inredningsarkitekt born 1955 in Stockholm.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/3 22:09:05 | 1 | 300 kr |
19/3 20:09:07 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
Carouschka Streijffert
Carouschka Streijffert, Swedish artist and inredningsarkitekt born 1955 in Stockholm.Read more about Carouschka Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier offsetlitografi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45